Sraz 2018

20. – 22. dubna a 27. – 30. září, ATC Merkur

Společná fotka z 1. srazu

Hodně lidí mně psalo, že by bylo dobré, se někde sejít a osobně se poznat. Jelikož Vás bylo hodně, připadal v úvahu jedině ATC Merkur. Neměl jsem zkušenosti s pořádáním srazu, nebo vůbec větší akce. Na podzim roku 2017 jsem s rodinou jel na víkend kempovat právě do Merkuru, obhlídnout terén a zjistit možnosti k pořádáni srazu. Tam jsem poznal Antonína Prčka, člena skupiny, ale hlavně majitele Kiosku Pohoda. Slovo dalo slovo a najednou byl zařízený párty stan, z Kiosku se stala základna, do týdne byla vyjednána na recepci sleva, kemp povolil hudební produkci do půlnoci, atd. Jelikož měl Tonda zkušenosti s pořádáním velkých akcí, začalo se vše hýbat a nešlo to už vzít zpět. 

Stačilo už jen zajistit program a hudební produkci. Zdálo se, že to bude oříšek. Přišlo to jako z nebe. Když už se to zdálo nereálné, napsal mně karavanista z MK Standa Münster, který hraje ve skupině Alfasrnec a chtějí si zahrát na našem srazu. Byl jsem nadšený, kluci totiž měli veškerou aparaturu i se zvukařem a program ve stylu folk a country. Kluci předvedli nádherný koncert, při kterém se tančilo a zpívalo. Za nedlouho jsem dostal zprávu od Vlaďky Poláčkové. Psala o tom jak se těší na sraz a přiveze Elvise. Z prvu jsem myslel, že s sebou bude mít psa, nebo něco takového. Mýlil jsem se, přijel s ní chlap jako hora s duší dítěte. Předvedl na pódiu profesionální výkon, vyrovnající se představení v Las Vegas. Do Pasohlávek se z nebe spustil Elvis Presley. Neskutečný zážitek. Řev lidí neustával, do pozdních nočních hodin se po kempu neslo My Way. Elvis žije, stal se ikonou naší skupiny. Už si ani nedovedeme představit sraz bez Alfasrnců a Elvise. Součástí srazu byl poklad, vtipná hra pro děti. Všichni si přišli na své. Byl to krásný sraz, nikomu se nechtělo domů. Vznikalo přátelství a kamarádství.

Sraz září 2018

Po vydařeném, legendárním 1. srazu, se realizační team rozhodl, na appel členů, že se v září uskuteční 2. sraz na témže místě. Využilo se strategicky dobře položeného místa na mapě, uprostřed vinic, mezi sluncem zalitého jižního svahu. Podzimní sraz byl ve stilu vinobraní.

Jelikož se toho roku urodilo opravdu hodně kvalitní révy, burčáku bylo dost. Tonda z Pohody sehnala k vínu, tanci a poslechu cimbálovou skupinu. V tu chvíli ještě nikdo nevěděl, co se stane. Martina napadlo propojit dva odlišné hudební styly. Oslovil Vlaďku, ta to přetlumočila Elvisovi a světová premiéra byla připravena. V den koncertu byla trochu nervozita. O Elvisovi nikdo nepochyboval, ale přece jenom to tu nikdy nebylo. Ve 20h, v sobotu 29. září 2018 sraz zažil něco neskutečného. Elvis s cimbálovou skupinou na podiu posunuli umění o stupínek výš.

Pro mnohé to byl největší kulturní zážitek.

Součástí večera byl i tradiční karneval všech věkových kategorií. Foto vám nastíní atmosféru. Jedním slovem legrace.

Kdo je pozná?
Borrat

V neděli sraz skončil. Nikomu se nechtělo odjet. Představa pondělní reality nikomumu nedovolovala balit a zapřahnot karavan. Nicméně všechno jednou končí a začíná. Jaký bude sraz na Vranově?