O nás

Skupina Milujeme karavaning vznikla v roce 2013 a  začala se díky Facebooku scházet na srazech od roku 2018. Jejím zakladatelem byl Martin Sperát. V letech 2018 a 2019 se do realizačního teamu skupiny přidal Božetěch Dobrovolný a Martin Zedníček. Postupně se zde dozvíte podrobnosti o vzniku skupiny, jak vznikal první sraz, vše o lásce ke karavaningu…

Jak vznikla skupina?

Psal se rok 2013. Já, Martin Sperát, jsem s  rodinou jezdil a stále rád jezdím do Kempu v Rouchovanech. Je to malý, obecní kemp u rybníka, kde je zaparkovaných cca 70 karavanů  od jara do podzimu bez hnutí,  tzv. na stálo. Sešla se tam výborná parta lidí všech věkových kategorií. Dá se říci a jsem za to rád, že jsme se stali přáteli. Různě jsme si přeposílali fotografie a vzkazy, psali informace přes SMS. V tu dobu mně napadlo udělat skupinu na sociální síti, z prvu myšlenou jen pro nás, cca 15 kamarádů. Název skupiny byl jasný, tam nebylo o čem přemýšlet. Po měsíci fungování skupiny na Facebooku se počet členů ztrojnásobil. Nějak jsem o tom nepřemýšlel, myslel jsem že to jsou další kempaři z Rouchovan, nebo jejich přátelé. Za 2 roky cca tisíc členů, tam už jsem začal větřit, že se tu rodí něco velkého. Najednou už tu nebyly jen naše rodinné příspěvky, focení táboráků a grilování mezi karavany, ale užitečné informace zkušených karavanistů z celé republiky, cestopisy, odkazy, rady. Psali jste mně osobní vzkazy o tom, jak chcete aby skupina vypadala.  Uvědomil  jsem si, že už z daleka nebyla jen moje, nýbrž Vás všech. Koncem roku 2017, u příležitosti přijmutí třítisícího člena, tu někdo dostal nápad, se někde sejít. Vzal jsem si to za své. V dubnu 2018 byl 1. legendární sraz  MK. Sraz co psal dějiny skupiny. Ještě téhož roku jsme sraz zopakovali. V roce 2019 byl opět a dál už se to stalo tradicí. Momentálně je naše skupina jednou z největších a  díky správců Božka a Martina je i v takovém počtu členů na  dobré úrovni. Po srazech jsem se přesvědčil, že jste za skupinu rádi. Z mnohých z nás, se stali kamarádi, kempujeme spolu a dáváme o tom příspěvky. Když je potřeba, tak se umíme semknout. Jsme tu, jsme team, už se ve světě karavaningu musí s námi počítat.

Naši správci

Skupina se stala postupně jednou z největších svého druhu. Jediným správcem byl do roku 2018 Martin Sperát. I když věnoval skupině hodně času a energie, nebyl schopný sám vše pohlídat. Zasahovat do nevhodných, vulgárních komentářů, přijímat nové členy, sledovat dění a celkově se starat o úroveň skupiny. Byl před rozhodnutím přijmout za správce někoho ze členů skupiny, někoho, komu může důvěřovat a dát mu právo v těchto věcech rozhodovat samostatně. Oslovil Božetěcha Dobrovolného, dlouholetého člena, velice zkušeného karavanisty, ale hlavně precizního, pečlivého a poctivého člověka se stejným myšlením. Božek byl rád a přijal tuhle funkci s nadšením. V roce 2019 Martin s Božkem oslovili Martina Zedníčka, kamaráda a velice zkušeného karavanistu. Odborníka, který poradí s technickými vychytávkami, znalce cest po Evropě, ale hlavně kluka s myšlením ,,nezaprodat,, skupinu. Tahle trojka se tu o vše stará. Díky nim, je tahle skupina na velice dobré úrovni. Děkujeme.