Naši lidé

Každý měsíc Vám zde představíme jednoho člena, ktetý se nějak zapsal do dějin skupiny a do našich srdcí.

Rozhovor s Elvisem, ikonou skupiny

Už si nikdo z nás nedovede představit sraz skupiny bez Elvise. Bezvadnej kluk, co nepokazí žádnou legraci, baví nás svým uměním, prostě právem se stal ikonou naší skupiny.

Rozhovor se zakladatelem skupiny Martinem Sperátem

Rozhovor vznikl u příležitosti pořádání 2. srazu skupiny v Pasohlávkách.

Bydlíkem Evropou

Nedílnou součástí skupiny MK jsou cestovatelé Zdeněk a Bobeška Janáčkovi. Sledujeme několik let jejich cestu okolo Evropy. Přikládám odkaz jejich stránek, kde se dozvíte naprosto vše o tom, jak jejich nápad vznikl, kde jejich putování začalo a kde momentálně jsou. Neuvěřitelné zážitky, okořeněné tisíci fotek z jejich dobrodružství. Mimo jiné nahlédnete do soukromí manželů, zjistíte jak se žije v karavanu na pár metrech, naučíte se vařit, zjistíte kde se dá všude v Evropě přespat, natankovat, vyměnit plynovou bombu, rybařit, koupat…….

www.bydlikemevropou.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Božetěch Dobrovolný, všeuměl a správce skupiny

Božku, řekni nám něco o sobě, jak si začínal s karavaningem?

Bydlíme s manželkou Alenou na Severní Moravě. Cestování nás vždy bavilo. Začínali jsme jako každý jezdit pod stan s dětmi a moc jsme si to všichni užívali. Jak roky jdou, děti s námi už nejezdí, mají své rodiny. Občas jedeme s vnoučaty. Rádi se seznamujeme na našich cestách s novými kamarády.

S jakým karavanem jezdíte?

Náš první karavan jsme si pořídili v roce 2015, protože jsme chtěli vyzkoušet vlastní pojízdné spaní a být stále připraveni posunout se dál. Po dvou letech jsme prodali naši Eriba Nova Hymer 390, už byl pro nás malý. Chtěli jsme něco novějšího, většího a modernějšího. Vybrali jsme si Dethleffs Camper 450. Protože jsem zručný a kutil všeho druhu, nezůstalo jen u ježdění. Pořád na něm něco vylepšuji a zdokonaluji. S těmito úpravami se vždy rád podělím s ostatními. Vysvětlím, jak jsem postupoval, co jsem použil za materiál a kde jsem sehnal díly. Na oplátku jsem rád za každou radu, kterou mi poradí druzí, zkušenější.

Co by si řekl o skupině MK?

Jsem rád, že si vybral Martin Sperát za správce skupiny právě mně. Ví, že se budu věnovat skupině svědomitě a jak nejlépe umím.  

A na závěr?

Kdykoliv si můžete přijít pro radu, pokud budu vědět, tak rád pomůžu. Miluji karavaning, obracejte se na mně, jsem tu pro Vás.

Karavanink v proměnách času aneb karavanem za hudbou

Správný, skromný kluk z Brna, karavanista, muzikant, ale hlavně Alfasrnec. Standa Münster. Dlouhodobý člen MK, který dokázal propojit karavaning s hudbou. V příspěvku o srazech jste sice už o něm četli, ale právem se bude pyšnit i zde.

Přišel za mnou, tehdy ještě s prosbou, zahrát si na našem 1. srazu s jeho hudební skupinou Alfasrnec. Nikdo netušil, že se jejich vystoupení stane tradicí a budeme na nich stavět program srazu.

Dvě kytary, basa, mikrofon a neskutečná chuť hrát, ano, takhle je známe. Alfasrnci, Ti co nás baví.

Karavanink v proměnách času aneb karavanem za hudbou       

Martin Sperát mě požádal sepsat Pár slov (nečekejte žádné politické prohlášení) o mě a Alfasrncích. Úkol nelehký, ale splnitelný.

S cestováním ve spacím autě (výrazu obytné se raději vyhýbám) jsem začal po dlouhých letech plánování někdy kolem roku 2008. Povedlo se mi získat úžasnou malou dodávku Kia Pregio, kterou kamarád přestavěl na spací vůz a se kterým jsem projel spoustu míst v ČR a SR. Hlavním cílem mých výletů bylo věnování se druhému koníčku – vysílání. Tak se Kia objevila na Dlouhých Stráních, Martinských Holiach, Krkonoších a podobně.

Byla mi věrným společníkem dlouhých 10 let. Nicméně jsem ji nechal odjet, protože rodina se rozrostla a my se do ní už nevešli.

V té době jsem si začal sepisovat blog http://vyletyjakobrno.blogspot.cz o mých zážitcích s obytným autem. Nakonec jsem však zakotvil u obytného přívěsu. Tady paralelně a nezávisle začíná příběh kapely ALfasrnec.

Někdo řekne, že se potkali u Kolína, my se potkali v Brně. Společným jmenovatelem byla stejná kancelář a láska k folku a country. Zorganizovali jsme dvě tři hraní v hospodě a zjistili jsme, že kluci píšou do šuflíků a že je škoda to nesecvičit. Tak vznikly první zkoušky a nakonec byly přetaveny v pravidelné zkoušení kapely Alfasrnec.

Od té doby jsme urazili kus cesty. I díky Martinovi Sperátovi, který nás nováčky nechal vystoupit na prvním setkání, jsme cítili motivaci pokračovat. Dneska máme za sebou sadu vystoupení a hlavně účastí v soutěžích s pro nás vynikajícími výsledky. V oblastním kole Porty jsme získali 3. místo ve Svitavách, zavítali jsme do pražských folkových vod a ze základního kola Notování jsme si přivezli opět 3. místo a cenu za nejlepší píseň večera.

Co nás čeká letos? Opět vyrážíme do víru soutěží, vystoupíme samozřejmě na Setkání karavanů a snažíme se nabídnout své písničky i do různých folkových programů letních festivalů. Nejvíce informaci sdílíme přes Facebook a Bandzone. Kdo má zájem, začněte skupinu sledovat na https://bandzone.cz/alfasrnec  nebowww.facebook.com/alfasrnecband

A čím to uzavřít. Všichni jezdíme za koncerty auty, když situace umožňuje, stávají se naším domovem na noc a když jsou podmínky zvášť příhodné, beru s sebou rodinu, karavan a máme program na celý vikend.